Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO Wide selection of high-quality laboratory products Ships within 24 hours Free delivery for orders over 350 EURO

BPC-157

BPC-157 to peptyd, który ma wiele korzyści dla zdrowia i regeneracji organizmu. Jest to fragment białka występującego naturalnie w soku żołądkowym, który ma zdolność do naprawy uszkodzonych tkanek, takich jak ścięgna, stawy, mięśnie i nerwy. BPC jest dostępny w formie suplementu diety lub odczynnika do badań, który można stosować doustnie lub wstrzykiwać podskórnie.

BPC jest bezpieczny i dobrze tolerowany przez ludzi. Nie ma znanych skutków ubocznych, jak i nie ma negatywnych interakcji między peptydem a innymi lekami.

BPC-157 peptyd firmy endogenic

BPC-157 korzyści ze stosowania

BPC-157 ma wiele potencjalnych zastosowań w leczeniu różnych schorzeń i kontuzji. Niektóre z nich to:

 • Przyspieszenie gojenia ran, oparzeń, owrzodzeń i uszkodzeń naskórka
 • Zmniejszenie stanu zapalnego i bólu w zapaleniu stawów, zapaleniu ścięgien i zapaleniu kaletki
 • Poprawa funkcji ruchowej i elastyczności stawów
 • Ochrona przed uszkodzeniem mięśnia sercowego i poprawa funkcji serca
 • Naprawa uszkodzonych nerwów obwodowych i ośrodkowych
 • Leczenie chorób żołądkowo-jelitowych, takich jak wrzody, choroba Leśniowskiego-Crohna, zespół jelita drażliwego i refluks żołądkowo-przełykowy
 • Wspomaganie odchudzania i poprawa metabolizmu
 • Zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu i testosteronu
 • Poprawa nastroju i funkcji poznawczych

Czym dokładnie jest BPC-157?

BPC jest peptydem o krótkim łańcuchu aminokwasowym, który składa się z 15 aminokwasów. Jego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Body Protection Compound (Związek Ochronny Organizmu). Peptyd jest syntetycznym analogiem fragmentu białka występującego naturalnie w soku żołądkowym człowieka, zwany protektyną. Protektyna ma właściwości ochronne dla błony śluzowej żołądka i jelit.

Jak działa peptyd BPC-157?

Peptyd działa poprzez aktywację różnych szlaków sygnałowych w komórkach, które wpływają na procesy naprawy tkanek, angiogenezę (tworzenie nowych naczyń krwionośnych), proliferację (namnażanie) komórek, migrację (przemieszczanie) komórek i apoptozę (programowaną śmierć) komórek. BPC-157 wpływa również na wydzielanie i działanie wielu czynników wzrostu, cytokin, enzymów i hormonów, które są zaangażowane w regenerację organizmu.

Jak stosować BPC?

BPC można stosować na dwa sposoby: doustnie lub wstrzykiwać podskórnie. Doustna forma podawania jest łatwiejsza i wygodniejsza, ale może być mniej skuteczna niż iniekcje, zwłaszcza w kontekście działania na stawy. Wstrzykiwanie BPC podskórnie wymaga pewnej wprawy, jednak jest łatwe do opanowania i można wykonywać je samodzielnie. Iniekcje należy podawać maksymalnie blisko miejsca urazu, bólu czy stanu zapalnego. Również skuteczna jest forma oralna. Jej działanie wykorzystuje się głównie w przypadku problemów żołądkowych lub jelitowych.

Dawkowanie

Dawkowanie BPC zależy od celu, sposobu podawania i indywidualnej reakcji organizmu. Nie ma ustalonych zaleceń dotyczących dawkowania BPC, dlatego należy zacząć od niskiej dawki i stopniowo ją zwiększać, obserwując efekty i ewentualne skutki uboczne. Przykładowe dawki BPC-157 to:

 • Doustnie: od 200 do 500 mikrogramów (mcg) dziennie, podzielone na dwie lub trzy dawki
 • Podskórnie: od 100 do 300 mikrogramów (mcg) dziennie, podzielone na jedną lub dwie dawki
 • Donosowo: od 200 do 300 mcg na porcję, 2 x dziennie.

BPC-157 można stosować przez różny okres, w zależności od celu i efektów. Niektórzy użytkownicy stosują BPC-157 przez kilka tygodni, inni przez kilka miesięcy. Nie ma dowodów na to, że BPC-157 powoduje tolerancję lub uzależnienie, ale zawsze należy zachować ostrożność i monitorować stan zdrowia.

Gdzie kupić BPC-157?

BPC-157 jest dostępny w formie suplementu diety lub odczynnika do badań. Suplementy diety z BPC-157 są legalne i łatwo dostępne w sklepach internetowych lub aptekach. Odczynniki do badań z BPC-157 są przeznaczone wyłącznie do celów naukowych i nie są przeznaczone do stosowania przez ludzi. Odczynniki do badań z BPC mogą mieć różną jakość i czystość, dlatego należy kupować je tylko od zaufanych źródeł jak pro-peptydy.pl

W naszej ofercie znajdziesz zarówno BPC w formie iniekcji, jak i formę doustną i donosową

BPC-157 podsumowanie

BPC-157 jest peptydem o wielu korzystnych właściwościach dla zdrowia i regeneracji organizmu. Może pomóc w leczeniu wielu schorzeń i kontuzji, poprawić funkcje fizyczne i psychiczne oraz wspomóc odchudzanie i budowanie masy mięśniowej. Jednak należy pamiętać, że peptyd nie jest lekiem ani cudownym środkiem. Nie zastąpi zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety i aktywności fizycznej.

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29998800/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20388954/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27138887/